top of page

BİREYSEL TERAPİ NASIL YARDIMCI OLABİLİR?

Güncelleme tarihi: 13 Ara 2022


Terapinin sizin için uygun olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Emin olun bunu merak eden yalnız siz değilsiniz. Bu yazımızda bireysel terapilerin avantajlarından bahsedilecektir.


"Bir ruh sağlığı uzmanından yardım istemeyi hangi durumlarda düşünürüz?" sorusunun hiçbir zaman için net bir cevabı yoktur.

Önemli bir krizle karşı karşıya mısınız?

Uzun bir endişe veya depresyon dönemi mi yaşadınız veya yaşıyorsunuz?

Karmaşık aile dinamikleriyle mi uğraşıyorsunuz?

Bir ilişkide yaşanan sorunlarla mı boğuşuyorunuz?

Daha iyi bir ruhsal ve duygusal sağlık için değişiklik yapmak mı istiyorsunuz?

Nedeniniz ne olursa olsun, terapi hepimiz için çok çeşitli faydalar sunar.


Bireysel terapi söz konusu olduğunda, sizinle terapistiniz arasındaki ilişki (terapötik ilişki) başarınızın anahtarıdır. Bireysel terapi, düşüncelerinizi, duygularınızı ve endişelerinizi keşfetmeniz için size güvenli bir alan sağlar.


Çift, aile veya grup terapisinden farklı olarak, bireysel terapi yalnızca size odaklanır. Bu durum da, sorunların daha derinden anlaşılmasına ve zor durumlarla başa çıkmanıza yardımcı olacak başa çıkma stratejileri geliştirmek için daha fazla zamana izin verir.


Bireysel terapinin amacı, kişisel farkındalık ve kendini keşfetme yoluyla değişime ilham vermek ve yaşam kalitesini iyileştirmektir.


Terapide olmak ayrıca iletişim becerilerini geliştirmenize, hayatınız hakkında yeni içgörüler geliştirmenize, daha sağlıklı seçimler yapmayı öğrenmenize ve sıkıntıyı-endişeyi yönetmek için başa çıkma stratejileri geliştirmenize yardımcı olur.
Terapiye karar vermek bir noktada cesaret işidir. Bu yolculuğa çıkarken, yaşamınızda kalıcı değişiklikler yapmak için zararlı davranışları azaltmaktan daha fazlası olması gerektiğini göreceksiniz. 
Terapiye yaklaşımım, kendinizle olan bağınızı iyileştirmeye ve engellerin ortadan kaldırılabilmeniz için bilinçli farkındalığınızı artırmaya odaklanır. Bu engeller ortadan kaldırıldığında, içsel gücünüzün, özsaygınızın ve özgüveninizin kaynaklarının kilidini açabilirsiniz. 

📍Benimle terapi seansı gerçekleştirmek için iletişime geçebilirsiniz.


- İZMİT PSİKOLOG - PSİKOLOJİK DESTEK - ONLİNE TERAPİ

42 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page